کاهش تقاضای مواد اولیه فولاد سازی در اروپا

تولید ضعیف آهن و فولاد در اتحادیه اروپا منجر به کاهش تقاضای مواد اولیه در سه ماهه پایانی سال 2022 و اوایل سال 2023، به ویژه برای سنگ آهن با عیار بالا و گندله شده است، در حالی که تقاضای زغال سنگ کک شو با توجه به هزینه بالای انرژی در سال 2022 و محدودیت های تجارت زغال سنگ روسیه بالا رفت.

یوروفر در اکتبر 2022 اعلام کرد که چشم انداز بازار فولاد در نیمه دوم سال 2022 و 2023 منفی تر شده است، به طوری که تقاضای فولاد با شدت بیشتری نسبت به پیش بینی های قبلی کاهش یافته و 3.5 درصد برای سال 2022 و 1.9 درصد برای سال 2023 کاهش یافته است.

 

به گزارش فولاد ایران، از جمله کارخانه‌هایی که در حال حاضر غیر فعال هستند و به بهانه تعمیرات هم شده تولید نمی کنند شامل برخی خطوط تولید آرسلورمیتال، یو اس استیل و اس اس ای بی در فرانسه، اسپانیا، اسلواکی و فنلاند می باشد.

چندین کوره بلند در اروپا از سپتامبر 2022 غیر فعال شده اند که باعث کاهش تقاضای مواد اولیه شده است. خریداران همچنین به دلیل تقاضای کمتر فولاد و حاشیه سود ضعیف‌تر فولاد، توجیهی برای هزینه بیشتر برای خرید گندله و به حداکثر رساندن تولید خود نداشتند./پایگاه خبری فولاد ایران