گروه فولادی البرز غرب

محصولات : نبشی، ناودانی، تیرآهن، شمش

 به عنوان یکی از بزرگترین طرح های خصوصی فولادسازی کشور در زمینی به وسعت 50 هکتار در استان زنجان-شهرستان ابهر استقرار یافته است. عملیات اجرایی احداث این واحد بزرگ تولیدی از سال 84 آغاز گردید و فاز نخست گروه فولادی البرز غرب  شامل طرح فولادسازی شماره 1 ، واحد کوره تصفیه پاتیلی و واحد ریخته گری مداوم در سال 87 توسط وزیر صنایع وقت ، رسما مورد بهره برداری قرار گرفت .
پس از اجرای موفقیت آمیز فاز نخست طرح ، به منظور استفاده بهينه از ظرفیت تجهيزات و ماشين آلات توليدي و بهره گیری از پتانسیل های موجود ، گروه فولادی البرز غرب اقدام به برنامه ريزي جهت افزايش کمی و کیفی و تنوع محصولات در قالب طرح هاي توسعه ای نموده است . اجرای موفقیت آمیز طرح توسعه واحد فولادسازی شماره 1 ، اجرای واحد فولادسازی شماره 2 ، اجرای طرح توسعه واحد ریخته گری مداوم و اجرای طرح نورد گروه فولادی البرز غرب به منظور تولید مقاطع سبک و متوسط فولادی و استقرار سیستم مدیریت کیفیت یکپارچه ( IMS ) از جمله مهمترین اقدامات صورت پذیرفته در این راستا می باشند . ضمن آن که عملیات احداث فاز دوم طرح ذوب آهن و گروه فولادی البرز غرب، شامل یک واحد فولادسازی با ظرفیت تولید یک میلیون تن شمش فولادی و 600000 تن میلگرد با جدیدترین فناوری ، در حال اجرا می باشد .
در حال حاضر گروه فولادی البرز غرب سالانه قریب به 350000 تن شمش و مقاطع فولادی تولید نموده و زمینه فعالیت بیش از 500 نفر بطور مستقیم و بیش از 2000 نفر به طور غیر مستقیم را فراهم نموده است